Jesteś tutaj:Kultura Bajka arabska w Starym Ratuszu
wtorek, 21 stycznia 2020 09:34

Bajka arabska w Starym Ratuszu

  mnopr
Bajka arabska w Starym Ratuszu zdjęcie nadesłane

Organizując wydarzenia nawiązujące do poznawania różnych kultur Stary Ratusz nawiązuje ponownie współpracę ze stowarzyszeniem Zielona Grupa z Poznania. Tym razem  zaproszone są dzieci  w wieku  6-11 lat na bajkę arabską, prezentowaną prezentowaną metodą teatru japońskiego - kamishibai.

Spektakl skierowany do dzieci odbędzie się w niedzielę 26 stycznia o godzinie 11 w Starym Ratuszu. By wziąć udział w tym wydarzeniu oraz warsztatach, należy się zapisać: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – uwaga liczba miejsc ograniczona! 

By rozstrzygnąć między synami spór o sukcesję w królestwie, stary sułtan nakazał im rozjechać się we wszystkie strony świata, aby poszukali dla niego prezentów. Ten, który przywiezie najwspanialszy dar otrzyma koronę i piękną księżniczkę Nur an-Nachar za żonę. Husajn, najstarszy z braci, zdobył latający dywan, Ali lunetę, przez którą widać nawet to, co jest oddalone o setki kilometrów, a najmłodszy, Achmad, przywiózł ze sobą jabłko leczące wszelkie dolegliwości. Okazało się jednak, że wszystkie dary są naprawdę cenne dopiero wtedy, gdy zostaną użyte jednocześnie. Po wysłuchaniu baśni i krótkiej dyskusji na temat jej morału, każde dziecko będzie miało okazję przygotować swój własny czarodziejski dywanik, który później zabierze do domu. Wykonamy je za pomocą kolorowych ścinków tkanin, na prostym krośnie tkackim. Sprawdzimy również czy te kolorowe wytwory dziecięcej wyobraźni i pomysłowości latają. Być może wystarczy tylko wymyślić  właściwe zaklęcie…

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane