Jesteś tutaj:Kultura Poszukiwania przodków wśród powstańców - wykład
wtorek, 04 lutego 2020 10:53

Poszukiwania przodków wśród powstańców - wykład

  mn
Poszukiwania przodków wśród powstańców - wykład zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na spotkanie połączone z wykładem pt. "Uczestnicy Powstania Wielkopolskiego w bazie on-line", które odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

10 lutego o godz. 18.00 zapraszamy do Domu Powstańca Wielkopolskiego w Starym Ratuszu na spotkanie z Panem Wojciechem Jędraszewskim - prezesem Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogicznego "Gniazdo".

Towarzystwo to zrealizowało projekt, który polegał na opracowaniu listy uczestników Powstania Wielkopolskiego oraz stworzeniu bazy on-line. W setną rocznicę zwycięskiego zrywu dzięki setkom godzin pracy członków i sympatyków tego stowarzyszenia powstała lista zawierająca ponad 80 tysięcy osób wraz z miejscami ich urodzenia, pochówku, imionami rodziców oraz innymi informacjami. Lista powstała na podstawie blisko 650 źródeł. Opracowanie to zawiera nazwiska osób, które nie tylko walczyły, ale również wspierały Powstanie finansowo i organizacyjnie jak np. księża, lekarze czy sanitariuszki, gospodarze oferujący Powstańcom schronienie, odzież i wyżywienie, harcerze czy też dzieci dostarczające meldunki. 

Zapraszamy wszystkie osoby, które zainteresowane są tematem lub chcą odnaleźć swoich przodków wśród Powstańców Wielkopolskich. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane