Jesteś tutaj:Kultura Dramat Marcinkowskiego – warsztat dla młodzieży metodą dramy
czwartek, 06 lutego 2020 10:42

Dramat Marcinkowskiego – warsztat dla młodzieży metodą dramy

  mn
Dramat Marcinkowskiego – warsztat dla młodzieży metodą dramy zdjęcie nadesłane

Drama jest aktywną i bardzo twórczą metodą w pracy z młodzieżą i dziećmi, która powierza uczniom rolę kreatora i sprawcy działań, a nie tylko wykonawcy poleceń prowadzącego.

Metoda ta wykorzystuje spontaniczną, właściwą naturze człowieka ekspresję aktorską, skłonność do naśladownictwa i zabawy, co nie oznacza, że uczestnicy stają się aktorami i „grają”. Drama wspiera w procesie wychowawczym, ale być także pomocna w nauczaniu przedmiotowym w szkole - języków obcych, podczas zajęć artystycznych, geografii, literatury czy historii.

Podczas warsztatu w Domu Powstańca Wielkopolskiego w Starym Ratuszu uczestnicy sięgną po historię Karola Marcinkowskiego – słynnego XIX-wiecznego lekarza, filantropa i społecznika, postaci dobrze znanej w Wielkopolsce, choć niekoniecznie znanej uczniom. Warsztat trwa ok. 2 godz., skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i odbywa się w tylko w miesiącu lutym.

Warsztat dla zorganizowanych grup ze szkół ponadpodstawowych. Ilość zgłoszeń ograniczona - : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 512 411 867.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane