Wydrukuj tę stronę
czwartek, 06 lutego 2020 11:21

„Kto Ty jesteś?” - spektakl historyczno-teatralny

  mn
„Kto Ty jesteś?” - spektakl historyczno-teatralny zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na przedstawienie w wykonaniu uczniów gnieźnieńskiego Ekonomika, który zaprezentują spektakl historyczno-teatralny.

Wydarzenie odbędzie się 12 lutego o godz. 17.00 w Starym Ratuszu. W przedstawieniu zaprezentują się uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gnieźnie. Będzie to ciekawie i niekonwencjonalnie opowiedziana historia Polski ukazująca ważne sytuacje z dziejów naszej Ojczyzny, między innymi: rozbiory Polski, strajk dzieci wrzesińskich, czy przybycie Józefa Piłsudskiego do Warszawy. Młodzi artyści przypomną bohaterskie postawy Janusza Korczaka i Ireny Sendlerowej podczas drugiej wojny światowej, a także nawiążą do wyboru Karola Wojtyły na papieża oraz strajków w Stoczni Gdańskiej. Poważne i traumatyczne sceny przełamane zostaną żartobliwym konfliktem wieszczów narodowych w formie bitwy na słowa (Słowacki kontra Mickiewicz) oraz tradycyjnym polonezem.

Czy wychowankom gnieźnieńskiego ekonomika uda się odpowiedzieć na tytułowe pytanie, pochodzące z wierszyka Władysława Bełzy? Zaproszenia na spektakl są do odbioru w sekretariacie MOK i Starym Ratuszu