Jesteś tutaj:Kultura Walentynki z książką w Gnieźnieńskim Klubie Seniora
czwartek, 13 lutego 2020 08:59

Walentynki z książką w Gnieźnieńskim Klubie Seniora

  mn
Walentynki z książką w Gnieźnieńskim Klubie Seniora zdjęcie nadesłane

To już drugie spotkanie w Gnieźnieńskim Klubie Seniora. Jego członków bibliotekarze z Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna zamierzają odwiedzać regularnie - przynajmniej raz w miesiącu.

Mają nadzieję dzięki temu wzajemnie się poznać i polubić. Na początek dobra jest prezentacja i właśnie w taki sposób Biblioteka zabiega o uwagę seniorów. Poleca książki, opowiada o aktualnej ofercie książnicy, zachęcają do odwiedzin i udziału w wydarzeniach.

Z uwagi na zbliżające się święto zakochanych, minione spotkanie odbyło się pod znakiem serduszka. Zachęcano do lektury tytułów z miłosnym wątkiem, ale także takich, których bohaterowie znajdują się w pięknym wieku senioralnym. O działającym w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna klubie „Trzy kwadranse z książką” opowiedziała jego prowadząca – pani Małgorzata. Była kameralna atmosfera, sympatyczna rozmowa na temat czytelniczych preferencji i ostatnio poznanych tytułów, a także zaproszenia do udziału w dyskusjach literackich „Trzech kwadransów”. Były i prezenty: książki, które trafią na półkę znajdującej się w Klubie Seniora „Otwartej biblioteki”, a także cytaty o miłości znanych pisarzy, które uczestnicy losowali z przygotowanego koszyczka.

Cykliczne spotkania Miejska książnica realizuje w ramach programu „Biblioteka Pokoleń”, pod patronatem kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Na kolejną wizytę umówiono się 11 marca, spotkanie połączone zostanie z prezentacją innego bibliotecznego Klubu - „Apetyt na Książkę”.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane