Jesteś tutaj:Kultura Mała książka - wielki człowiek - odsłona druga
środa, 19 lutego 2020 18:53

Mała książka - wielki człowiek - odsłona druga

  mnopr
Mała książka - wielki człowiek - odsłona druga zdjęcie nadesłane

To był hit tej jesieni, więc nie pozostawało nic innego, jak postarać się o „dokładkę”. Druga partia wyprawek czytelniczych, przysłanych nam przez Instytut Książki z Krakowa, już jest rozpakowana i czeka w Bibliotece na odbiorców (czyli dzieci w wieku 3-6 lat).

Pod koniec ubiegłego roku gnieźnieńska Biblioteka wydała pół tysiąca książkowych wyprawek na dobry czytelniczy start w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek”. Książki się skończyły, ale apetyty czytelników nie. Dzięki tej akcji do tego grona dołączyło wielu młodych gnieźnian. Dlatego właśnie bibliotekarze postarali się o kolejną partię. Wyprawki są już dostępne we wszystkich placówkach obsługujących dzieci (Wypożyczalni dla Dzieci oraz wszystkich filiach).

A co jest w wyprawce? Oczywiście książka - dostosowana formą i treścią do potrzeb przedszkolaka, mądra i piękna od strony graficznej oraz Karta Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce jest też coś dla rodziców - broszura informacyjna o znaczeniu czytania w rozwoju dziecka oraz rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Wyprawki, jak każde prezenty, są oczywiście darmowe! Zapraszamy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane