Wydrukuj tę stronę
środa, 19 lutego 2020 18:53

Mała książka - wielki człowiek - odsłona druga

  mnopr
Mała książka - wielki człowiek - odsłona druga zdjęcie nadesłane

To był hit tej jesieni, więc nie pozostawało nic innego, jak postarać się o „dokładkę”. Druga partia wyprawek czytelniczych, przysłanych nam przez Instytut Książki z Krakowa, już jest rozpakowana i czeka w Bibliotece na odbiorców (czyli dzieci w wieku 3-6 lat).

Pod koniec ubiegłego roku gnieźnieńska Biblioteka wydała pół tysiąca książkowych wyprawek na dobry czytelniczy start w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek”. Książki się skończyły, ale apetyty czytelników nie. Dzięki tej akcji do tego grona dołączyło wielu młodych gnieźnian. Dlatego właśnie bibliotekarze postarali się o kolejną partię. Wyprawki są już dostępne we wszystkich placówkach obsługujących dzieci (Wypożyczalni dla Dzieci oraz wszystkich filiach).

A co jest w wyprawce? Oczywiście książka - dostosowana formą i treścią do potrzeb przedszkolaka, mądra i piękna od strony graficznej oraz Karta Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce jest też coś dla rodziców - broszura informacyjna o znaczeniu czytania w rozwoju dziecka oraz rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Wyprawki, jak każde prezenty, są oczywiście darmowe! Zapraszamy!