Jesteś tutaj:Kultura Karciane mistrzostwa w Baśkę
czwartek, 05 marca 2020 10:00

Karciane mistrzostwa w Baśkę

  mnopr
Karciane mistrzostwa w Baśkę źródło: domena publiczna

Już na początku marca w Gnieźnie odbędą się miejskie mistrzostwa gry w Baśkę. Znawcy tej karcianej gry mogą sprawdzić się w zmaganiach z innymi graczami.

Baśka, znana także jako Bośka lub też z kaszubskiego Boszka, to popularna gra karciana, znana przede wszystkim właśnie na Kaszubach, ale również nieobca mieszkańcom Wielkopolski. Gra ta cieszyła się sporym zainteresowaniem przez wiele lat i kartami przerzucało się wiele pokoleń gnieźnian.

Już wkrótce odbędą się mistrzostwa Gniezna w tej rozgrywce. Ci, którzy grywają w rodzinnym gronie w swoich mieszkaniach, będą mogli się zmierzyć z innymi. 

W niedzielę 8 marca w lokalu "Sing Sing" przy ul. Farnej o godzinie 10:00 odbędą się zawody w Baśkę - do udziału zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Gniezna - dla najlepszych zawodników, którzy zajmą pierwsze trzy miejsca, przewidziane są puchary!

Turniej będzie rozgrywany w jednej wersji - as kier dycha kier. Zmiana nastąpiła na prośbę osób chcących brać udział w turnieju, którzy nie słyszeli o "Czarnej baśce" (wariancie popularnym w północnych częściach kraju, jaki to do Wielkopolski nie dotarł).

1 komentarz

  • Link do komentarza organizator wtorek, 25 lutego 2020 20:11 napisane przez organizator

    Tel. kontaktowy w sprawie mistrzostw 515 609 212.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane