Wydrukuj tę stronę
piątek, 28 lutego 2020 07:53

Rodzinna niedziela w Muzeum z „Borką i Samborem”

  mnopr
Rodzinna niedziela w Muzeum z „Borką i Samborem” zdjęcie nadesłane

Podczas najbliższej Rodzinnej niedzieli w Muzeum zapraszamy do wspólnej zabawy z okazji wydania czwartego tomu muzealnego komiksu „Borka i Sambor”. 

Muzeum Początków Państwa Polskiego zachęca do przybycia 1 marca do swojej siedziby z okazji premiery kolejnego wydania skierowanego do dzieci. Razem z edukatorami obecni będą również twórcy komiksu: pełna pomysłów na kolejne scenariusze Ela Żukowska oraz rysunkowy tytan Karol Kalinowski.

Tytuł nowego tomu „Borka i Sambor. Mieszko” podpowiada czytelnikom, że bohaterowie za sprawą magicznego jaja przenoszą się tym razem w sam środek gnieźnieńskiego grodu i spotykają księcia Mieszka. Ma on zaledwie siedem lat i – jak głosi legenda zapisana w kronice Galla Anonima – jest niewidomy. Jak doszło do tego spotkania i jakie będą jego konsekwencje, tego będzie okazja dowiedzieć się już z komiksu. 

Rodzinna niedziela w Muzeum odbędzie się 1 marca 2020 r., o godz. 11.00-13.00. Obowiązują zapisy: 61 426 46 41 w. 210 lub e: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wstęp wolny.