Jesteś tutaj:Kultura Kadry z życia okiem Wielkopolan
sobota, 29 lutego 2020 12:08

Kadry z życia okiem Wielkopolan

 
Kadry z życia okiem Wielkopolan fot. Rafał Wichniewicz

W piątkowy wieczór w siedzibie Czytelni na piętrze działającej przy I LO zgromadziła się spora grupa gnieźnian, których łączy zamiłowanie do fotografii.

Wszystko to za sprawą wystawy zdjęć, które w tym roku zostały nagrodzone w najbardziej prestiżowym, regionalnym konkursie Wielkopolska Press Photo 2019. Organizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, w ostatniej odsłonie otrzymał prawie 1500 zdjęć nadesłanych przez 91 autorów. Z tej ogromnej puli "kadrów z życia", a niekiedy także pozowanych, wyłonionych zostało kilkunastu tych, którzy zasłużyli na nagrody. Wśród nich byli gnieźnianie.

Przyjazd wystawy Wielkopolska Press Photo do Gniezna to wyróżnienie, którego nie mogły sobie odmówić osoby związane z lokalnym środowiskiem fotograficznym. Dlatego też tego wieczoru w Czytelni na piętrze pojawiło się wielu z nich, chcących obejrzeć zdjęcia. Wszystkich powitali organizatorzy spotkania, a przedstawiciel WBPiCAK, a zarazem członek jury Włodzimierz Nielipiński omówił najciekawsze prace, jakie pojawiły się na planszach. Wśród nich (a zarazem i nagrodzonych zdjęć), pojawiły się te, których autorami są Marek Lapis, Piotr Robakowski, Dawid Stube oraz Waldemar Stube.

Prace oglądać można do 15 marca w Czytelni na Piętrze, działającej przy I Liceum Ogólnokształcącym. Zapraszamy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane