Jesteś tutaj:Kultura Rozmów przy wspólnym stole ciąg dalszy
wtorek, 03 marca 2020 11:34

Rozmów przy wspólnym stole ciąg dalszy

  mn
Rozmów przy wspólnym stole ciąg dalszy zdjęcie nadesłane

Od ostatniego spotkania „Rozmów przy wspólnym stole” minęły trzy miesiące, czas zatem najwyższy do tematu powrócić.

Przypomnijmy - założeniem inicjatywy Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna było stworzenie w mieście przestrzeni do dialogu. Miejsca, gdzie zaproszeni goście, eksperci i praktycy podzielą się poglądami, spostrzeżeniami, opiniami, z poszanowaniem odmienności zdań pozostałych interlokutorów. Biblioteka jako instytucja neutralna światopoglądowo jest doskonałym terenem do szczerej i wielogłosowej rozmowy o ważnych dla miasta sprawach. Miejscem, które daje szanse na wzajemne wysłuchanie i zrozumienie potrzeb i oczekiwań innych. To ważna inicjatywa, pozwalająca zastąpić wzajemną niechęć, rezerwę czy brak zrozumienia, nieraz wykluczających się stanowisk, konkretną wiedzą dotyczącą tematu, uzasadnieniem, wskazaniem motywacji.

Dotychczas odbyły się cztery spotkania, udało się porozmawiać m.in. o kierunkach w kreowaniu wizerunku Gniezna, skutków globalizacji i jej wpływie na miejską strukturę społeczną, dostępności kultury dla osób niepełnosprawnych, a także o ścieżkach rowerowych i terenach zielonych w mieście.

Najbliższe, marcowe spotkanie, poświęcone zostanie tematom sportowym, bliskim sercu wielu gnieźnian. Wiemy, jak duże emocje budzą lokalne kluby sportowe. O ich komercjalizacji, być może o rywalizacji czy kryteriach finansowania przez jednostki samorządowe podyskutują 12 marca uczestnicy wieczornego spotkania w Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I 16 - informują organizatorzy. Zainteresowani do 10 marca mają szansę zaanonsowania swojej obecności – osobiście w w/w placówce lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt „Rozmowy przy wspólnym stole” realizowany jest w ramach programu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Funduszu Obywatelskiego zarządzanego przez Fundację dla Polski.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane