Jesteś tutaj:Kultura Republika Maanam - fragmenty spektaklu
czwartek, 26 marca 2020 07:39

Republika Maanam - fragmenty spektaklu

 
Republika Maanam - fragmenty spektaklu kadr z nagrania

Kilka tygodni temu seniorzy z Gniezna, działający przy klubie "Radość" funkcjonującym w Miejskim Ośrodku Kultury, zaprezentowali wyjątkowy spektakl muzyczny pt. "Republika Maanam".

Przedstawienie inspirowane jest muzyką i tekstami dwóch wybitnych polskich grup rockowych: Republiki i Maanamu. Spektakl jest manifestacją umiejętności, możliwości i potencjału, który posiadają osoby po 60. roku życia. W ten sposób chcieli oni powiedzieć "stop stereotypom!" pokazując, że nie jest prawdą, iż osobom w wieku senioralnym nie wypada śpiewać rocka. Seniorzy pokazali, że mają w sobie pokłady energii i mocy, o której nawet nie śniło się ich wnukom.  

Dla wszystkich tych, którzy nie mieli okazji zobaczyć seniorów w akcji, MOK przygotował krótką relację filmową ze spektaklu - są to fragmenty występu zamknięte w pięciominutowym materiale. Od stycznia 2020 roku grupa artystyczna występować będzie pod nazwą Zespół Niespokojnych Nóg.

Kierownikami artystycznymi zespołu - od początku działalności - są aktorzy z Teatru Za Miastem: Monika Belau i Artur Kamiński.

 

 

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane