Jesteś tutaj:Kultura Kup zdjęcie i wesprzyj medyków
czwartek, 16 kwietnia 2020 12:49

Kup zdjęcie i wesprzyj medyków

 

W sieci ruszyła akcja na rzecz wspierania Oddziału Zakaźnego Szpitala Miejskiego w Poznaniu - jej inicjatorem jest pochodzący z Gniezna fotograf Marek Lapis.

Obecna sytuacja spowodowała, że ruszyła lawina wsparcia (w różnej formie) na rzecz wielu różnych instytucji zajmujących się chorymi i potrzebującymi. Wiele takich akcji odbywa się w sieci, a jedną z nich jest inicjatywa "Fotografowie dla służby zdrowia". 

- W obecnym okresie próby, wiele osób i organizacji pełnych empatii mobilizuję się, aby wesprzeć polską służbę zdrowia w czasie pandemii koronawirusa COVID - 19. Jako członek środowiska fotograficznego postanowiłem zorganizować akcję wsparcia Oddziału Zakaźnego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu - informuje Marek Lapis, który z propozycją udziału w akcji zwrócił się do innych fotografów: - Wraz z festiwalem Szamotulski Tydzień Fotografii i pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski, zaprosiłem do projektu wielu uznanych i zasłużonych autorów ze świata fotografii kreatywnej, dokumentalnej, portretu, krajobrazu, fotoreportażu czy innych dziedzin sztuk wizualnych. Poprosiłem twórców o przekazanie jednego ze swoich dzieł. Wszystkie prace zostaną wydrukowane w profesjonalnym laboratorium i wysłane w przeciągu 30 dni od zakończenia całej akcji - dodaje. Na apel odpowiedziało wielu forografów, nie tylko polskich, ale także zza granicy. 

Więcej informacji o akcji oraz zasadach wspierania inicjatywy można znaleźć na stronie:
https://sztf.pl/fotografowie-dla-sluzby-zdrowia/

 

2 komentarzy

 • Link do komentarza migawka piątek, 17 kwietnia 2020 08:19 napisane przez migawka

  Fotograf w swoją pracę też włożył i talent i sprzęt, więc to też forma docenienia. Sprawa jest więc prosta - nie chcesz, to nie bierzesz. Zamiast pisać durny komentarz, mogłaś po prostu pomyśleć.

 • Link do komentarza Zośka czwartek, 16 kwietnia 2020 13:38 napisane przez Zośka

  Trzy stówy za wydrukowane zdjęcie A4 ????
  I jak podaje strona z linku, niby "Podana suma darowizny 300 złotych jest znacznie niższa niż wartość pojedynczych prac..." i jest to tylko "... gest wsparcia środowiska służby zdrowia."??
  No bez przesady!
  Dla tej służby zdrowia zróbcie foto po 50 zł i kupi 10 ludzi więcej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane