Jesteś tutaj:Kultura „Złuda” - debiutancka powieść Irminy Kosmali
czwartek, 23 kwietnia 2020 13:23

„Złuda” - debiutancka powieść Irminy Kosmali

 
„Złuda” - debiutancka powieść Irminy Kosmali zdjęcie nadesłane

Na rynku wydawniczym ukazała się publikacja autorstwa Irminy Kosmali. Debiutancka powieść to próba znalezienia odpowiedzi na wiele pytań, które nurtują bohaterów książki, ale także i niejednego czytelnika.

- Pewnej listopadowej nocy tajemnicza kobieta prosi kapłana, by ją wyspowiadał. Zaskoczony nagłym wtargnięciem nieznajomej do pustego kościoła duchowny zgadza się, gdy dociera do niego, że popełniła jeden z najcięższych grzechów. Spowiedź kobiety przeradza się z czasem w dramatyczną opowieść. Po przywołaniu kolejnych wypadków z jej życia kapłan domyśla się, że wybrała go nieprzypadkowo, pragnąc uzyskać odpowiedź na pytanie o niezawinioną winę... - to przedsmak debiutanckiej powieści gnieźnianki Irminy Kosmali, która ukazała się na rynku wydawniczym. 

Promocja książki zaplanowana była pod koniec marca br. w ramach X edycji Festiwalu Literackiego "Preteksty". Z wiadomych powodów wydarzenie to jednak nie doszło do skutku, jak zresztą wiele innych inicjatyw kulturalnych. To nie zmienia jednak faktu, że na rynku wydawniczym ukazał się debiut prozatorski Irminy Kosmali -  animatorki życia literackiego,  filozofki, redaktorki naczelnej Kuźni Literackiej i recenzentki. W swej debiutanckiej powieści pt. "Złuda", autorka przedstawia czytelnikom miłość jako rodzaj słabości, lęku i obłąkania. Nosząc w sobie niewidzialną ranę, tajemnicza bohaterka, Ewa, zapytuje spowiednika o rzeczy pierwsze i ostateczne. 

Podczas wciągającej historii z jej życia dowiemy się również wielu ciekawostek z zakresu filozofii wsłuchując się wraz z bohaterką w wykłady o „Obłędnych samotnikach”, poznamy życiorys oraz poglądy takich myślicieli, jak: Artur Schopenhauer, Błażej Pascal czy Fryderyk Nietzsche. W subtelny i zakamuflowany sposób Irmina Kosmala obnaży przed nami brutalną prawdę o dobru i złu, o miłości i jej demonach, ale przede wszystkim o Złudzie i jej syjamskim bracie – Obłędzie.

Książkę obecnie można zakupić za pośrednictwem strony Wydawnictwa VIPART - www.vipart.eu

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane