Jesteś tutaj:Kultura Gnieźnianin z nagrodą na Grand Press Photo
piątek, 15 maja 2020 08:12

Gnieźnianin z nagrodą na Grand Press Photo

 
Gnieźnianin z nagrodą na Grand Press Photo fot. Marcin Zieliński

Wśród twórców wyróżnionych w najbardziej prestiżowym polskim konkursie fotograficznym znalazł się także przedstawiciel Pierwszej Stolicy Polski - Marcin Zieliński.

W tym tygodniu ogłoszono laureatów tegorocznej edycji Grand Press Photo. Co roku startuje w nim wielu fotografów z całej Polski, którzy pracują jako reportaży agencyjni, wolni strzelcy lub także działają jako amatorzy fotografii reporterskiej. W klasyfikacji prace są dobierane w różnych kategoriach, a w tegorocznej edycji nadesłano ponad 5,2 tysiąca zdjęć. Spośród nich jury zakwalifikowało do finału 42 zdjęcia pojedyncze, 15 reportaży i cztery projekty dokumentalne, a także dwa zdjęcia pojedyncze i trzy fotoreportaże w kategorii Young Poland. 

W ostatnich edycjach Grand Press Photo nie brakowało wyróżnionych autorów także i z Gniezna, a również i w tym roku wśród laureatów znalazł się przedstawiciel Grodu Lecha. To Marcin Zieliński, wolny strzelec, od niedawna mieszkający we Wrocławiu, który był także uczestnikiem Fotograficznego Młyna (nieformalnej grupy gnieźnieńskich fotografów). Otrzymał on III miejsce w kategorii sport za zdjęcie przedstawiające mężczyzn grających w szachy w domu handlowym Feniks we Wrocławiu. 


fot. Marcin Zieliński
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane