Wydrukuj tę stronę
piątek, 15 maja 2020 08:12

Gnieźnianin z nagrodą na Grand Press Photo

 
Gnieźnianin z nagrodą na Grand Press Photo fot. Marcin Zieliński

Wśród twórców wyróżnionych w najbardziej prestiżowym polskim konkursie fotograficznym znalazł się także przedstawiciel Pierwszej Stolicy Polski - Marcin Zieliński.

W tym tygodniu ogłoszono laureatów tegorocznej edycji Grand Press Photo. Co roku startuje w nim wielu fotografów z całej Polski, którzy pracują jako reportaży agencyjni, wolni strzelcy lub także działają jako amatorzy fotografii reporterskiej. W klasyfikacji prace są dobierane w różnych kategoriach, a w tegorocznej edycji nadesłano ponad 5,2 tysiąca zdjęć. Spośród nich jury zakwalifikowało do finału 42 zdjęcia pojedyncze, 15 reportaży i cztery projekty dokumentalne, a także dwa zdjęcia pojedyncze i trzy fotoreportaże w kategorii Young Poland. 

W ostatnich edycjach Grand Press Photo nie brakowało wyróżnionych autorów także i z Gniezna, a również i w tym roku wśród laureatów znalazł się przedstawiciel Grodu Lecha. To Marcin Zieliński, wolny strzelec, od niedawna mieszkający we Wrocławiu, który był także uczestnikiem Fotograficznego Młyna (nieformalnej grupy gnieźnieńskich fotografów). Otrzymał on III miejsce w kategorii sport za zdjęcie przedstawiające mężczyzn grających w szachy w domu handlowym Feniks we Wrocławiu. 


fot. Marcin Zieliński
 

Galeria