Jesteś tutaj:Kultura Znamy finalistów V Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Anny Piskurz
piątek, 26 czerwca 2020 10:23

Znamy finalistów V Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Anny Piskurz

 
Znamy finalistów V Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Anny Piskurz źródło: I LO

Znamy finalistów kolejnej edycji konkursu literackiego, któremu przyświeca postać gnieźnieńskiej poetki Anny Piskurz. 

Już po raz piąty młodzi adepci sztuki pisarskiej z całego kraju stanęli przed wyzwaniem napisania opowiadania. Tym razem tematem przewodnim konkursu były futurystyczne zagadnienia przyszłości kultury i społeczeństw. Do ścisłej czołówki tegorocznej edycji konkursu zakwalifikowanych zostało pięciu autorów.  

Jury w składzie: Dawid Jung (redaktor naczelny Zeszytów Poetyckich) - przewodniczący, Łucja Dudzińska (Stowarzyszenie Pisarzy Polskich) oraz dr Wojciech Grupiński (Gnieźnieński Klub Literacki), bardzo wysoko oceniło poziom nadesłanych prac i wyróżniło prace następujących autorów: Stanisława Halkiewicza, Katarzyny Krzykawskiej, Mileny Maksymiuk, Macieja Serżysko oraz Marka Zielińskiego.

Ostateczne wyłonienie laureatów i wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali we wrześniu w Czytelni na piętrze I LO przy ul. Kostrzewskiego 3 w Gnieźnie. Jej termin poznamy na  początku roku szkolnego. Najlepsze opowiadania wydane zostaną w formie książkowej oraz opublikowane na stronie Zeszytów Poetyckich.

Patronat: Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich (oddział w Poznaniu), Stowarzyszenie Pisarzy Polskich (oddział w Łodzi). Partnerzy: Zeszyty Poetyckie, Organizacja Turystyczna Szlak Piastowski w Gnieźnie, Fundacja Identitas. Organizatorzy: I Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego oraz Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.

źródło: I LO

1 komentarz

  • Link do komentarza Rita sobota, 27 czerwca 2020 22:32 napisane przez Rita

    Super,dzięki temu pani Anna jest w naszej pamięci . Była otwarta na ludzi i tryskała rożna wiedza. Razem ze swoją mama panią Irena się wspierały i uzupełniały . Świec Panie nad Ich duszami.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane