Jesteś tutaj:Kultura #kulturadlagniezna - projekt rusza w sieci
wtorek, 30 czerwca 2020 08:13

#kulturadlagniezna - projekt rusza w sieci

  mnopr
#kulturadlagniezna - projekt rusza w sieci zdjęcie nadesłane

Od lipca Miejski Ośrodek Kultury oraz Stary Ratusz rozpoczynają nowy projekt pn. #kulturadlagniezna, który dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Celem zadania jest rozwój przestrzeni, dzięki której odbiorcy będą mogli korzystać z zasobów kultury w sieci, a co za tym idzie, przeniesienie wydarzeń kulturalnych tj. koncertów, spektakli, spektakli muzycznych, wystaw, spotkań, warsztatów itp. do sieci za pośrednictwem strony internetowej i portali społecznościowych prowadzonych przez Miejski Ośrodek Kultury i Stary Ratusz.

- Poprzez działanie #kulturadlagniezna chcemy dać szerokiej grupie odbiorców możliwości uczestnictwa w kulturze bez wychodzenia z domu, a także wzmocnić tożsamość z instytucją oraz z lokalnymi twórcami. Poprzez narzędzia online damy możliwość rozwijania kreatywności oraz zaproponujemy nietuzinkowe pomysły. Program został skonstruowany tak, aby był jak najbardziej różnorodny. Zależy nam, aby każdy znalazł coś dla siebie - informuje MOK.

Już w najbliższym tygodniu szerokiemu gremium zaprezentowane zostaną:

  • „Zapomniane” czyli krótka historia przedstawiająca zapomniane miejsca na mapie Gniezna, przedstawiona na jednym zdjęciu i uzupełniona opisem.
  • Cyfrowy kurs kompozycji w fotografii - cykl odcinków dających wiedzę od podstaw po skomplikowane formy kompozycyjne w fotografii. Wiedza na ten temat pozwoli na wykonanie zdjęć nawet najprostszym środkiem jakim jest telefon komórkowy.
  • Baza pomysłów czyli inspirujące tutoriale z zakresu rękodzieła dla najmłodszych
  • Spektakl dla dzieci „O Hansie”, który w interaktywny sposób pozwoli odkryć najmłodszym postać baśniowego księcia czyli Hansa Christiana Andersena.

Zapraszamy serdecznie!

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane