Jesteś tutaj:Kultura Spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem, Robertem Małeckim i Alkiem Rogozińskim
piątek, 10 lipca 2020 12:48

Spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem, Robertem Małeckim i Alkiem Rogozińskim

  mn
Spotkanie autorskie z Ryszardem Ćwirlejem, Robertem Małeckim i Alkiem Rogozińskim zdjęcie nadesłane

Lato z czytelnikami Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaczyna z przytupem. Zadowoleni powinni być szczególnie miłośnicy kryminału.

W sobotę 11 lipca do Gniezna zawita aż trzech mistrzów tego gatunku: Ryszard Ćwirlej, Robert Małecki i Alek Rogoziński. Podczas panelu pn.: "Wszystkie barwy polskiego kryminału” autorzy zdradzą kulisy warsztatu pisarskiego i podzielą się historiami z życia i literatury. Zapowiada się doskonale. Będzie można również nabyć książki, zapewne z autografami autorów.

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna serdecznie zaprasza na to spotkanie - Latarnia na Wenei (nad jeziorem Jelonek w Gnieźnie) o godz. 17.00 Spotkanie poprowadzi Agnieszka Ziebarth. 

Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Ośla Ławka. Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna "Laboratorium słowa". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ryszard Ćwirlej - Dziennikarz, wykładowca i przede wszystkim pisarz – autor powieści kryminalnych, twórca nowego gatunku literackiego – powieści neomilicyjnej. Stworzył dotąd dwa bestselerowe cykle kryminalne o poznańskich policjantach: cykl PRL-owski "milicyjny” i cykl przedwojenny "policyjny” z komisarzem Fischerem. Laureat wielu prestiżowych nagród literackich, między innymi Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru 2018 za powieść "Tylko umarli wiedzą". A w czerwcu b.r. "Ostra jazda” została ogłoszona najlepszą polską powieścią kryminalną 2019 roku. Tak uznało konkursowe jury Warszawskiego Festiwalu Kryminału. "Złoty pocisk" dołączył do trzech Wielkich kalibrów i dwóch statuetek "Kryminalnej Piły", które autor ma już na swym koncie.

Robert Małecki - Politolog, filozof i dziennikarz, a także nauczyciel kreatywnego pisania i - co najważniejsze - autor bestselerowych powieści kryminalnych. Uznawany za jednego z najlepszych polskich specjalistów w tej branży. Jest laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru i nagrody Kryminalnej Piły oraz zdobywcą "Złotej Karety" w kategorii Kultura, przyznawanej przez toruński Dziennik "Nowości". Jest autorem znakomicie przyjętej trylogii o dziennikarzu Marku Benerze oraz najnowszej serii z komisarzem Bernardem Grossem, którą na dobre podbił serca wielbicieli Kryminałów. 

Alek Rogoziński - Z zawodu dziennikarz, z pasji kryminalista. Nazywany królem kryminałów komediowych. Przez lata związany z mediami. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem pracował m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. Od 2007 roku jego macierzystą bazą jest magazyn "Party”. Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem "Ukochany z piekła rodem”, zdobywając nim 1-sze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych Empiku. Dwie jego powieści: "Jak Cię zabić, kochanie?” i "Do trzech razy śmierć”, zostały nominowane w prestiżowym plebiscycie "Książka roku" portalu Lubimy Czytać. Za książkę "Lustereczko, powiedz przecie" nagrodzony pierwszą nagrodą w plebiscycie "Zbrodnia z przymrużeniem oka". Ponownie zdobył tę nagrodę rok później za powieść "Zbrodnia w wielkim mieście".

Zdjęcia: Ryszarda Ćwirleja - autorstwa Adama Ciereszki, Roberta Małeckiego - autorstwa Łukasza Piecyka, Alka Rogozińskiego - autorstwa Anny Pawłowskiej.
 

1 komentarz

  • Link do komentarza ariel sobota, 04 lipca 2020 19:33 napisane przez ariel

    Przyjdę po autograf Pana Ryszarda Ćwirleja super książki z cyklu aneta nowak o wcześniejszych nie wspominając :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane