Jesteś tutaj:Kultura Drzewa pełne mocy - dendroterapia
wtorek, 07 lipca 2020 09:15

Drzewa pełne mocy - dendroterapia

 

Czy można nawiązać kontakt z drzewem? Kiedy spacer w lesie staje się leśną kąpielą? Dlaczego w niektórych krajach lekarze wypisują dendroterapeutyczne recepty? Czy Japończycy wymyślili dendroterapię?

Na te i na inne pytania uzyskacie odpowiedzi wybierając się na spotkanie z Agnieszką Antosik, która jako miłośniczka przyrody, podzieli się współczesną i przedwieczną wiedzą o drzewach. Jest ona przy tym redaktorką wielu artykułów z szeroko pojętej ekologii.

Podczas zajęć prowadząca najpierw przybliży nieco historię przyjaźni ludzi i drzew oraz wyjaśni, jak nauka potwierdza terapeutyczną moc obcowania z nimi. Następnie zabierze wszystkich na spacer wokół Jeziora Jelonek, by można było poznać bliżej drzewne osobowości okolicy. Postara się przy tym też udzielić wskazówek, które pozwolą w przyszłości być swym "własnym dendroterapeutą".

Wydarzenie odbędzie się we wtorek 14 lipca o godzinie 18 w Latarni na Wenei - wstęp wolny, ale obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu LATOŚ NA WENEI! dofinansowanego ze środków Narodowe Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2020"

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane