Jesteś tutaj:Kultura Pierwsze dyplomy dla małych czytelników zostały rozdane
czwartek, 23 lipca 2020 09:15

Pierwsze dyplomy dla małych czytelników zostały rozdane

  mn
Pierwsze dyplomy dla małych czytelników zostały rozdane zdjęcie nadesłane

Pierwsze dyplomy w ramach programu „Książka na start” zostały już rozdane. Ze względu na okres zamknięcia z powodu pandemii, pierwsze dyplomy Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna mogła wręczyć dopiero teraz - w lipcu 2020 r.

Dyplom jest potwierdzeniem czytelniczych zainteresowań dziecka – mały czytelnik za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu - właśnie imienny dyplom. Biblioteka gratuluje dzieciom i rodzicom i zachęca kolejnych małych czytelników do odbierania dyplomów.

We wrześniu 2019 r. Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna przystąpiła do projektu „Książka na start” realizowanego w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” Instytutu Książki w Krakowie. Jednym z celów projektu było zachęcenie rodziców do częstego odwiedzania biblioteki i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem. W ciągu dwóch tygodni dzieci rozpoczynające edukację przedszkolną otrzymały w prezencie swoje Wyprawki Czytelnicze. W każdej znalazły się: książka „Pierwsze czytanki dla…”, broszura dla rodziców o roli czytania w życiu dziecka oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

Akcja wciąż trwa – „startowe” wyprawki czytelnicze czekają na kolejne dzieci przedszkolne w wieku od 3 do 6 lat. Biblioteka zachęca do zapisywania się w poczet czytelników:

Biblioteka Główna

ul. Mieszka I 16
tel. 61 426 18 44

Wypożyczalnia dla Dzieci

ul. Mieszka I 15
tel. 61 426 18 42

Filia nr 1

ul. Krucza 3
tel. 61 426 39 56

Filia nr 2

ul. Staszica 12a
tel. 61 426 40 54
 

Filia nr 9

os. Orła Białego 18
tel. 61 426 63 44

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane