Jesteś tutaj:Kultura Biblioteka zaprasza do „Filii w sieci”
środa, 29 lipca 2020 08:36

Biblioteka zaprasza do „Filii w sieci”

  mn

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprasza do swojej „wirtualnej” siedziby – na profilu FB i kanale YouTube. Siedziba może wirtualna – ale oferta dla czytelników jak najbardziej realna. To właśnie w tych miejscach Biblioteka realizuje projekt „Biblioteka – filia w sieci” w ramach ministerialnego programu „Kultura w sieci”.

Już dziś – w środę 29 lipca o 18.30 – odbędzie się pierwsze spotkanie autorskie online. Z poetą Krzysztofem Szymoniakiem o poezji – i pewnie nie tylko – będzie rozmawiał dziennikarz Aleksander Karwowski. Zapowiada się arcyciekawe spotkanie. A to pierwsza z czterech literackich rozmów.

W ramach „Filii w sieci” powstaje również „Biblioteczny kącik Myszki Marcysi” – program dla dzieci, którego premierowe odcinki możecie oglądać w wakacje co czwartek na FB i YT. Do bibliotecznego pomysłu „myszkowych” filmików scenariusz stworzyła pisarka Agnieszka Gadzińska. Myszkę, a raczej Myszką gra Magdalena Karpińska, zaś w bibliotekarkę Asię wcieliła się aktorka Teatry im. A. Fredry Zuzanna Czerniejewska. Myszka bardzo przypadła do gustu małym (i większym czytelnikom) i dlatego też – jak się wydaje – ma szansę stać się „maskotką” gnieźnieńskiej książnicy.

Na jesieni zaś – także w naszej Filii w sieci – powstanie jubileuszowy film (Biblioteka kończy 75 lat). Będzie to rodzaj wirtualnego spaceru po historii Biblioteki. Czyli prawdziwa gratka nie tylko dla czytelników, ale i dla miłośników lokalnej historii. Biblioteka na przestrzeni lat zmieniała się tak, jak samo miasto – stąd jest swego rodzaju lustrem, w którym widać przemiany społeczne, gospodarcze miasta i stylu życia gnieźnian.

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna na Facebooku

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna na YouTube

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane