Wydrukuj tę stronę
piątek, 14 sierpnia 2020 11:34

Nastrojowo i ludowo - koncert Sutari

 

W podróż rzekami, które stanowią swojego rodzaju żyły Matki Ziemi, mogli się wybrać uczestnicy czwartkowego koncertu w Latarni na Wenei.

Zosia Zembrzuska, Basia Songin i Kasia Kapela - wokalistki i instrumentalistki lub też po prostu Siostry Rzeki. To właśnie pod tym tytułem artystki zespołu Sutari wydały swój album, który został zaprezentowany słuchaczom w Latarni na Wenei. Koncert, na którym pojawił się komplet publiczności (przewidziany obostrzeniami), był okazją do - jak to też określono na początku występu - "dialogu z tradycjami ludowymi, splecionymi wokół tematów natury, wolności, kobiecości i siostrzeństwa". 

Nie da się ukryć, że w twórczości Sutari, główną rolę odgrywa głos, dla którego odwołaniem u odbiorcy powinna być jego wyobraźnia. Przy akompaniamencie różnych instrumentów (niekiedy bardzo prozaicznych), właśnie poprzez tradycyjny ludowy śpiew, aż do szeptu, można dać się porwać nurtom myśli, które pojawiają się przy tych melodiach. Jak mówią o sobie artystki "Sutari znaczy współbrzmieć" i o tym, że to jest moc tego zespołu, mogli się przekonać słuchacze czwartkowego koncertu. 

Galeria