Jesteś tutaj:Kultura 100-lecie zwycięstwa na wystawie
piątek, 14 sierpnia 2020 12:19

100-lecie zwycięstwa na wystawie

 

W ramach ekspozycji, która została otwarta w Miejskim Ośrodku Kultury, można poznać wydarzenia towarzyszące decydującej bitwie wojny polsko-bolszewickiej.

14 sierpnia w MOK-u otwarto wystawę, nawiązującą do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Stulecie tego wydarzenia to okazja do przypomnienia historii tego wydarzenia, które pochłonęło około 60 tys. zabitych na polu walki. 

Wernisażowi plansz opowiadających o tamtym okresie, towarzyszyły jeszcze dwa dodatkowe elementy - prezentacja broni z okresu wojny polsko-bolszewckiej oraz II Rzeczypospolitej, pochodzącej z kolekcji Macieja Chosińskiego, a także pokazano pamiątki po ojcu, należące do Ryszarda Majewskiego. Dodatkowo na wystawie pojawiły się też informacje związane z Błękitną Armią gen. Józefa Hallera oraz związki generała z Gnieznem. Ekspozycja będzie czynna do końca sierpnia w holu MOK.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane