Jesteś tutaj:Kultura Piknik Czytelniczy po raz drugi
poniedziałek, 17 sierpnia 2020 14:00

Piknik Czytelniczy po raz drugi

 
Ubiegłoroczny piknik w Dolinie Pojednania / fot. Anna Farman Ubiegłoroczny piknik w Dolinie Pojednania / fot. Anna Farman

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna mam zaszczyt zaprosić na II Piknik Czytelniczy „Królewskie Gniezno Czyta”. Będzie rodzinnie, radośnie, rozrywkowo i czytelniczo! 

W tym roku miejska książnica obchodzi 75 rocznicę powstania. Ostatni weekendowy dzień lata - 30 sierpnia w niedzielę, będzie należał do miłośników książek i zabawy. Warto zarezerwować sobie czas, już od godz. 11.00 do popołudniowej godz. 16.00. Tak jak w poprzednim roku organizator zaprasza do Doliny Pojednania przy ul. św. Wojciecha i Podgórnej.

 

- Przygotowaliśmy bardzo ciekawy program, obfitujący w wiele wydarzeń, gdzie będziemy pokazywać literaturę oraz jej rolę profilaktyczną. Nie zabraknie spotkań autorskich - cieszę się, że nasze zaproszenie przyjęły takie tuzy literatury dziecięcej, jak Eliza Piotrowska, Justyna Bednarek, autorka bestsellerowej powieści o 10 skarpetkach, ma swoje grono wielbicieli w Gnieźnie. Będzie także Agnieszka Gadzińska, spotkanie z Myszką Marcysią, magikiem, będą zabawy, animacje, konkursy, a także nie zabraknie teatru - mówił Piotr Wiśniewski, dyrektor BPMG.

Na widzów czeka pokaz magii z Lucki Lukiem w roli głównej, Bajki Pomagajki z Teatrzyku Kamishibai. Pokazy teatralne przygotował teatrzyk Dudula z spektaklem "Gzuby na Fyrtlu" a także Terminus A Quo. Można będzie przekonać się, czy harcerskie obyczaje to coś, z czym warto się zmierzyć, a także posłuchać jak opowiada Pan Walizka. Grupa "Animacje i Wariacje" dopilnuje zaś, aby uśmiech i dobry humor nie opuszczały nikogo, kto pojawi się na niedzielnym Pikniku. Na poważniejsze pytania odpowiedzą zaproszeni goście: Tomasz i Zuzanna Chełek, którzy w panelu "Zrozumieć uzależnienie" opowiedzą o terapeutycznej roli literatury w walce z uzależnieniami.

To prawie wszystko, bo Organizator pragnie jeszcze zaprosić na wieczorny wernisaż wystawy. Na placu przed pomnikiem św. Wojciecha, przy ul. Chrobrego o godz. 18.00 otwarta zostanie debiutancka wystawa Doriana Kaczmarka "Portrety Doriana". Również ta ekspozycja pojawi się w szatach literackiej opowieści. Każda z sfotografowanych przez autora postaci otrzymała tytuł książkowego bohatera lub bohaterki. Za przypisanie wizerunku literackich pierwowzorów odpowiadają członkowie Klubu Dyskusji o Książce.

Program II Pikniku Czytelniczego Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna "Królewskie Gniezno Czyta":

Na scenie:
11.00: Rozpoczynamy
11.05: Ambasadorka Czytania - Zosia Wróblewska
11.15: Opowiadamy rodzicom i dzieciom co znajdą dla siebie w Bibliotece
11.20: Ciocia Jadzia z Brazylii – spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską
12.10: Ambasador Czytania – Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz
12.15: Wręczenie dyplomów „Czytająca rodzina” w ramach akcji CPCD
12.25: Gzuby na Fyrtlu - Teatrzyk Dudula
13.10: Myszka Marcysia od kulis - spotkanie autorskie z Agnieszką Gadzińską
13.55: Lucky-Luke - spotkanie z magikiem
14.40: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek – spotkanie autorskie z Justyną Bednarek
15.30: Zrozumieć uzależnienie – rola literatury w terapii: Tomasz i Zuzanna Chełek
16.00: Żegnamy się

Ponadto specjalnie:
Harcerska baza przygody z 17 Drużyną Wędrowniczą "Bi - Pi", Bajki Pomagajki z Teatrzyku Kamishibai, Pan Walizka, spektakle: "Lokomotywa" i "Wyprawa na Dziaberlaka” Teatru Terminus A Quo,gry i zabawy z grupą "Animacje i Wariacje".

18.00: Światłoczułe słowa vol. 7. Wernisaż wystawy fotografii Doriana Kaczmarka pt.: "Portrety Doriana"- plac przed pomnikiem św. Wojciecha, ul. Chrobrego

Wydarzenie realizowane w reżimie sanitarnym. Prosimy o zabranie maseczek i stosowanie się do Regulaminu i poleceń obsługi.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane