Jesteś tutaj:Kultura Spotkanie z aktorką Anną Seniuk
czwartek, 27 sierpnia 2020 08:13

Spotkanie z aktorką Anną Seniuk

 

Na początku września odbędzie się spotkanie z jedną z największych polskich aktorek - Anną Seniuk. Spotkanie odbędzie się w ramach Festiwalu Literackiego "Preteksty".

Pretekstem do rozmowy z aktorką będzie wydana kilka lat temu książka "Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem" i pod takim właśnie tytułem odbywa się nasze wydarzenie. Rozmowę z aktorką poprowadzą: Anna Dzionek i Wiktor Koliński. Bezpłatne zaproszenia na spotkanie, które odbędzie się na Dziedzińcu Starego Ratusza w sobotę 5 września o godz. 18.00, można odebrać w bibliotekach BPMG. To pierwszy, z trzech zaplanowanych, tygodni wypełnionych atrakcjami jubileuszowego dziesiątego już Festiwalu Literackiego "Preteksty". Podczas spotkania można będzie zakupić książkę i wystarać się o autograf artystki.

Myśląc o Anni Seniuk trudno nie zanucić muzycznego tematu z filmu "Czterdziestolatek": Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień... Właśnie ta filmowa kreacja Magdy Karwowskiej sprawiła, że Annę Seniuk pokochały miliony polskich widzów.

Obok kariery filmowej, dla Anny zawsze najważniejszy był teatr. Najpierw Stary Teatr w Krakowie, gdzie została zaangażowana zaraz po dyplomie. A z biegiem lat Anna Seniuk grała na najważniejszych scenach kraju: warszawskim Teatrze Powszechnym, Teatrze Polskim, Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza, wreszcie w Teatrze Narodowym. Od lat 70-tych współpracuje z Teatrem Polskiego Radia. Do tej pory wystąpiła w ponad stu słuchowiskach. W jej repertuarze znalazły się role komediowe, jak i dramatyczne. Od końca lat 90-tych jest profesorem na Warszawskiej Akademii Teatralnej.

Wydarzenie Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna realizowane w ramach projektu “Laboratorium słowa” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane