Jesteś tutaj:Kultura Spotkanie z pisarką Agnieszką Lingas-Łoniewską
wtorek, 01 września 2020 14:02

Spotkanie z pisarką Agnieszką Lingas-Łoniewską

 
Spotkanie z pisarką Agnieszką Lingas-Łoniewską fot. Sebastian Uciński

Gnieźnieńscy czytelnicy lato zakończyli słońcem i kolejnym fantastycznym spotkaniem z twórcą. Wraz z piknikiem czytelniczym można powiedzieć, że miniony weekend przebiegał więc pod znakiem książki.

Tym razem na dziedzińcu Starego Ratusza pojawiła się pisarka bestselerowych, powieści obyczajowych, w których wątki romantyczne przeplatają się z elementami sensacyjnymi Agnieszka Lingas-Łoniewska. Z twórczynią w trakcie spotkania rozmawiała Agnieszka Ziebarth z gnieźnieńskiej biblioteki.

Na wydarzeniu nie zawiedli fani twórczości, którzy pojawili się na wydarzeniu. Mieli oni okazję wysłuchać autorki, która szczerze opowiedziała o zmaganiach z pisarskim fachem. Było, między innymi, o początkach pracy twórczej, poszukiwaniach pierwszego wydawcy i o miłości - czyli o najważniejszym elemencie w twórczości Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Nie zabrakło nawiązania do „Zakrętów losu" - korony twórczości pisarki (seria składająca się z czterech części).

Na pewno niemałym zaskoczeniem dla przybyłej gnieźnieńskiej publiki było odkrycie związków pisarki z Gnieznem. Dziadek autorki pochodził z Grodu Lecha i został pochowany na gnieźnieńskim cmentarzu. Zdradzając plany na przyszłość, autorka zapowiedziała swoją najnowszą książkę "Molly". Powieść łącząca w sobie romans z sensacją i dramatem ukaże się 28 października.
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane