Jesteś tutaj:Kultura Wspólnie czytali „Balladynę”
sobota, 05 września 2020 12:08

Wspólnie czytali „Balladynę”

 

Samorządowcy, urzędnicy, bibliotekarze, harcerze, nauczyciele i uczniowie oraz wiele innych osób wzięło dziś udział w kolejnej edycji Narodowego Czytania, która odbyła się na dziedzińcu Starego Ratusza.

Po raz kolejny Miejski Ośrodek Kultury wespół z bibliotekarzami wziął udział w wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest Narodowe Czytanie. Jego ideą jest przede wszystkim promowanie czytelnictwa, ale także rodzimej literatury. Nieodłącznym elementem jest także to, żeby ukazać iż wspólna lektura powieści (także z poezją w tle) może służyć dobrej zabawie i integracji.

Tak też było w sobotnie przedpołudnie na dziedzińcu Starego Ratusza, gdzie mieszkańcy Gniezna (i nie tylko) włączyli się do wspólnego czytania wybranej na ten rok książki - "Balladyny" Juliusza Słowackiego. O tym, że znaną szkolną lekturę można przedstawić w zupełnie nowy sposób na kilka głosów, przekonywali licznie zgromadzeni przedstawiciele władz lokalnych, a także reprezentanci różnych grup społecznych, niezależnie od wieku, a także posiadanych umiejętności oratorskich. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane