Jesteś tutaj:Kultura #GnieznoDoHymnu
wtorek, 27 października 2020 07:48

#GnieznoDoHymnu

  UM (opr)

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości na pewno będą inne od dotychczasowych i w wielu przypadkach o wiele bardziej skromniejsze. Urząd Miejski zachęca do nietypowego uczczenia tego dnia.

W ostatnich latach, w ramach przygotowań do obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Gnieźnie, mieszkańcy byli zapraszani do wykonania drobnych symboli, które poza najważniejszymi, miały zachęcać do wspólnego świętowania. Nie inaczej jest w tym roku.

Urząd Miejski zachęca do wykonania własnoręcznie nutki (ósemki - instrukcja w filmie i załączniku poniżej), która w sposób szczególnych zachęca do odśpiewania Hymnu Narodowego o godzinie 12:00 tego dnia - 11 listopada.

- Gdziekolwiek będziecie, zatrzymajcie się na chwilę, jeśli będzie to możliwe wyjdźcie na balkony, stańcie w oknach i połączmy się razem poprzez śpiew. Wspólne śpiewanie hymnu w tym czasie, to jak wiemy, ogólnopolskie przedsięwzięcie - informuje Magistrat, który dodatkowo zachęca, aby z wykonaną nutką zrobić sobie zdjęcie i umieścić w social media z oznaczeniem #GnieznoDoHymnu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane