Jesteś tutaj:Kultura „Blubramy na Fyrtlu” - warsztaty gwarowe
czwartek, 29 października 2020 16:43

„Blubramy na Fyrtlu” - warsztaty gwarowe

  mn

Zaczynając od inicjatyw całkiem nowych, miejska książnica rozpoczyna cykl spotkań „Blubramy na Fyrtlu”.

Celem przedsięwzięcia jest współpraca na poziomie małych lokalnych społeczności. Ze względu na swój charakter instytucji rozproszonej na znacznej przestrzeni miasta, a także wchodzącej w bezpośredni kontakt z okoliczną wspólnotą, Biblioteka chce współistnieć w jej strukturze, jako partner i inicjator ciekawych aktywności. W listopadzie stawia na gwarę – warsztaty lokalnego blubrania to okazja do sentymentalnego powrotu do przeszłości, znanej z babcinych plyndzów, tytek i gzików. 

Na te spotkania, nad którymi merytoryczną pieczę obejmie Andrzej Malicki, Biblioteka zaprasza do każdej ze swoich placówek. I tak : Biblioteka Główna (ul. Mieszka I 16) – 3 i 26 listopada, Filia nr 1 (ul. Krucza 3) – 18 listopada, Filia nr 2 (ul. Staszica 12a) – 4 i 25 listopada, oraz Filia nr 9 (os. Orła Białego 18) – 20 i 23 listopada – zawsze o 16.00. Nad działaniem czuwają kustosze Biblioteki : Ludomira Nawrocka i Tomasz Ławniczak.

1 komentarz

  • Link do komentarza czytelnik czwartek, 29 października 2020 20:35 napisane przez czytelnik

    Szlag mnie trafia, jak niektóre ludzie lubią się tera lansować. W chacie szmelc i fiksmatenta, pełno inszych klamotów w sklepie. Niczygu nie dają wyćpić ino by wszyściuchno dekowali, bo a nuż, psiajucha, nadejdą gorsze czasy, to jak znalazł!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane