Jesteś tutaj:Kultura Festiwal filmowy Offeliada został odwołany
poniedziałek, 09 listopada 2020 11:14

Festiwal filmowy Offeliada został odwołany

  mn

Tegoroczna edycja Festiwalu Filmów Niezależnych "Offeliada" został oficjalnie przełożony na kolejny rok. 

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną oraz wprowadzonymi obostrzeniami, organizatorzy "Offeliady" zdecydowali się przełożyć wydarzenie na kolejny rok. Informują o tym w oświadczeniu skierowanym do odbiorców:

Drodzy Widzowie; uczestnicy, partnerzy i przyjaciele „Offeliady”,

niestety, nie mamy dla Was dobrych wieści. Czternastą edycję naszego festiwalu musimy przełożyć na 2021 rok.
 
Z tą trudną decyzją zwlekaliśmy jak długo to było możliwe, ważąc w gronie organizatorów wszelkie „za” i „przeciw”, badając możliwości wprowadzenia zapisów na poszczególne punkty programu oraz transmisji wydarzeń za pośrednictwem internetu, czy wreszcie – po wprowadzeniu najnowszych obostrzeń – zorganizowania pokazów „za zamkniętymi drzwiami”, tylko dla jurorów.
 
Niestety, oprócz wprowadzanych restrykcji, z dnia na dzień dochodzą do nas także informacje o kolejnych osobach z grona zaangażowanego w organizację Festiwalu, które objęte zostały kwarantanną lub, co gorsza, same zachorowały na koronawirusa.

Nie chcąc dalej ryzykować, że poszczególne punkty programu mogą się nie odbyć i, przede wszystkim, nie chcąc ryzykować zdrowia Jurorów, wolontariuszy i uczestników, podjęliśmy decyzję o przełożeniu Festiwalu na kolejny rok.
 
Będzie wiązało się to ze zwrotem dotacji, przyznanych na rok 2020 przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Miasto Gniezno. W tym miejscu chcielibyśmy również złożyć podziękowania dla Prezydenta Miasta Gniezna, pana Tomasza Budasza, oraz dyrektora miejskiego Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu, pana Łukasza Scheffsa, za wyrozumiałość w tej trudnej sytuacji.
 
Was, Drodzy Offeliadowicze, możemy jedynie przeprosić i obiecać, że będziemy robić wszystko by w 2021 roku „Offeliada” wróciła ze zdwojoną mocą, już przy pełnej widowni. W tej „domowej”, rodzinnej atmosferze którą znamy i lubimy.
 

1 komentarz

  • Link do komentarza onoff poniedziałek, 09 listopada 2020 22:06 napisane przez onoff

    Co roku ta sama publika, jury inne, formuła i poziom wciąż podobny. Po tylu latach oczekiwać by można, że ta impreza nabierze nieco więcej blichtru, popularności, przyciągnie ludzi gdzieś z dalszych okolic, aniżeli osiedla Gniezna, a wciąż jest to samo. Fajnie, że jest, ale można oczekiwać nieco więcej, skoro na to idą publiczne pieniądze.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane