Jesteś tutaj:Kultura Nagrody w konkursie kulinarnym oraz rękodzieła
niedziela, 28 lutego 2021 09:25

Nagrody w konkursie kulinarnym oraz rękodzieła

  SP (opr)
Nagrody w konkursie kulinarnym oraz rękodzieła źródło: Starostwo Powiatowe

Wręczono nagrody w konkursie kulinarnym oraz konkursie rękodzieła organizowanym przez Wielkopolską Izbę Rolniczą wraz Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych.

W minioną sobotę w sali widowiskowej Centrum Kultury "Scena to dziwna" odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu kulinarnego oraz rękodzieła, zorganizowanego przez Wielkopolską Izbę Rolniczą dla Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń i mieszkańców wsi. Celem tego przedsięwzięcia była prezentacja bogatych tradycji kulinarnych Wielkopolski, popularyzacja tradycyjnych potraw z wykorzystaniem lokalnych produktów spożywczych, aktywizacja mieszkańców, a także wymiana przepisów i doświadczeń.

Nagrody oraz dyplomy wręczali Piotr Walkowski, prezes WIR, Zbigniew Stajkowski wiceprezes WIR oraz Piotr Gruszczyński starosta gnieźnieński. Do konkursu kulinarnego zgłosiło się 35 podmiotów, natomiast do konkursu rękodzielniczej 37 podmiotów. Komisja konkursowa wyłoniła aż 14 laureatów z powiatu gnieźnieńskiego.

Wyróżniono m.in. Grupę dla Rybna Wielkiego, Koło Gospodyń Wiejskich Atomówki z Cielimowa, KGW z Lednogóry, KGW z Waliszewa oraz KGW z Michalczy oraz osoby idywidualne.

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane