Jesteś tutaj:Kultura Kiermasz na rzecz małej Olgi
niedziela, 06 czerwca 2021 12:15

Kiermasz na rzecz małej Olgi

 

Liczni gnieźnianie postanowili odwiedzić niedzielny kiermasz, przygotowany przez wolontariuszy działających na rzecz zbiórki dla Olgi Miśkiewicz

Ilość inicjatyw, które są organizowane na rzecz małej dziewczynki, coraz bardziej rozszerza się poza nasz region i tylko wczoraj w kilku miejscach na terenie powiatu odbyły się zbiórki podczas różnych festynów. Także w niedzielne południe na gnieźnieńskim Rynku pojawił się kiermasz, na którym pojawiły się ciasta, książki i zabawki, które z symboliczną ceną wspierają zbiórkę pieniędzy na rzecz Olgi Miśkiewicz. Nie brakuje też grilla i waty cukrowej. Stoiska będą obecne do godziny 15.

Przypomnijmy - kilkunastomiesięczna Olga choruje na SMA czyli rdzeniowy zanik mięśni. Aby jej pomóc, potrzebny jest najdroższy lek świata - terapia genowa, kosztująca 9,5 miliona złotych. W ciągu kilku ostatnich miesięcy w internetowej zbiórce udało się zebrać niemal 3 mln złotych, a więc prawie 35% potrzebnej kwoty. Czasu jest jednak coraz mniej, gdyż dziewczynka może zostać poddana terapii zanim osiągnie 13,5 kilograma wagi. 

Z Gniezna ma wyruszyć ciężarówka, która ma promować akcję charytatywną na rzecz Olgi w całym kraju - przez kolejnych kilkanaście dni czerwca odwiedzi miasta w Polsce.

 

www.siepomaga.pl/olga

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane