Jesteś tutaj:Kultura Dni Pary już w ten weekend
czwartek, 01 lipca 2021 16:34

Dni Pary już w ten weekend

  mnopr

To już XII edycja tego wyjątkowego na kulturalnej mapie Gniezna wydarzenia. Już w najbliższy weekend (3-4 lipca) zapraszamy do Parowozowni Gniezno.

Podczas wydarzenia będzie można poznać historię Parowozowni Gniezno i gnieźnieńskiej kolei. Korzystać z atrakcji przygotowanych przez kolejkę parkową Pecna, przejechać się drezyną zaprzyjaźnionego z nami stowarzyszenia Grodziskiej Kolei Drezynowej, a do dyspozycji będzie również Ticozyna!

W czasie trwania wydarzenia będzie można na żywo obserwować poczynania artystów podczas pleneru malarskiego ”Para buch pędzel w ruch II”. Planowana jest również wystawa fotografii kolejowych związanych z parowozownią w Gnieźnie. Na wystawie pojawią się również makiety kolejowe. Będzie to też okazja zobaczyć nowe nabytki stowarzyszenia, przechowywane w hali.

Wydarzenie odbywać się będzie w sobotę od godziny 10 do 18 i w niedzielę od godziny 10 do 16. W sobotę o 19:00 zapraszamy na koncert European Bass Player i QuiltedDreams, który odbędzie się na obrotnicy.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Miasta Gniezna.

1 komentarz

  • Link do komentarza Halinka piątek, 02 lipca 2021 12:34 napisane przez Halinka

    A w jakich godzinach będzie się rozpoczynało zwiedzanie parowozowni z przewodnikiem w sobotę czy w niedziele ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane