Jesteś tutaj:Kultura Klimatyczny wieczór z portugalską nutą
piątek, 09 lipca 2021 13:40

Klimatyczny wieczór z portugalską nutą

 

W czwartkowy, niespokojny pogodowo wieczór, po tafli Jeziora Jelonek rozeszły się gitarowe brzmienia oraz wokal wyjątkowego artysty.

W ramach cyklu muzycznego "Spotkania z tradycją świata", na scenie Latarni na Wenei wystąpił João de Sousa. Portugalczyk, mieszkający w Polsce od ponad dziesięciu lat, pojawił się ze swoim solowym, koncertowym repertuarem muzycznym. Do tej pory artysta ma na swoim koncie dwie płyty stworzone w swoim ojczystym języku, jednak może też pochwalić się współpracą z różnymi polskimi muzykami.

Twórca przybył do Gniezna, by przy tej okazji wypromować m.in. swoją ostatnią płytę "Furacão", o której sam mówi, że jest utrwaleniem tego, co działo się w 2020 roku - swojego rodzaju gwałtowności i spokoju, napięcia i niepokoju, które to doświadczenia towarzyszyły chyba każdemu w tym czasie. Podczas występu nie zabrakło też kawałków z jego płyty stworzonej wspólnie z Bastarda Trio. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane