Jesteś tutaj:Kultura Zmysłowisko - wystawa w lednickim Muzeum
poniedziałek, 19 lipca 2021 14:23

Zmysłowisko - wystawa w lednickim Muzeum

  mn

Już w przyszły czwartek tj. 22 lipca o godzinie 13:00 odbędzie się otwarcie nowej wystawy, będącej jednym z elementów większego projektu występującego pod wspólną nazwą "Zmysłowisko".

Ta wyjątkową ekspozycja została przygotowana w oparciu o eksponaty jakie wypożyczyliśmy z jedynego w naszym kraju Muzeum Tyflologicznego. Jako pierwsi będziemy je prezentować szerszemu gronu odbiorców. To wyjątkowe działanie mające na celu zwrócić uwagę z jednej strony na świat osób z niepełnosprawnościami, z drugiej jest pretekstem do dyskusji o kwestiach związanych z turystyką dostępną.

Projekt ten ma za zadanie uświadomić jak najszerszemu gronu odbiorców, że jeśli nie będziemy bali się niepełnosprawności, jeśli będziemy traktowali ją jako naturalny element naszego świata to będziemy żyli w otwartym na potrzeby innych społeczeństwie...bowiem "warto wiedzieć więcej nie tylko oczami, ale i sercem."

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane