Wydrukuj tę stronę
czwartek, 22 lipca 2021 13:15

Spotkanie z fotografem Bartłomiejem Jureckim

 
Spotkanie z fotografem Bartłomiejem Jureckim Foto: K. Bielatowicz

W najbliższy piątek zapraszamy na spotkanie z Bartłomiejem Jureckim, fotografem prasowym „Tygodnika Podhalańskiego”, laureatem wielu prestiżowych nagród fotograficznych, który przyjedzie do Gniezna z południa Polski.

W piątek 23 lipca o godzinie 19.00 w Latarni na Wenei odbędzie się spotkanie z Bartłomiejem Jureckim, które poprowadzi Sebastian Uciński. Jest to gość zaproszony na prośbę gnieźnieńskiego środowiska fotograficznego, ale że artysta obiecał nie poskąpić pokazania swych fotografii, organizatorzy zapraszają na to spotkanie każdego - bez względu na to, czy sami podejmujecie próby utrwalania życia za pomocą obiektywu, czy jedynie kontemplujecie urodę zdjęć innych.

Bartłomiej jest laureatem Grand Press Photo (sylwester na Krupówkach), BZ WBK Press Foto 2011–2013 (katastrofa kolejowa pod Szczekocinami), konkursu fotografii ulicznej Leica Street Photo 2011 (cień samolotu na autostradzie w Miami) czy Wielkiego Konkursu National Geographic 2011 (fotoreportaż z Haiti), został trzykrotnie wyróżniony w międzynarodowym konkursie Monochrome Photography Awards (hiszpański festiwal ognisk Luminarias) i znalazł się wśród nominowanych do nagrody głównej w organizowanym przez SDP Konkursie Fotograficznym im. Erazma Ciołka (powódź na Bałkanach).

Jako fotograf „Tygodnika Podhalańskiego” w marcu zwyciężył w konkursie dla dziennikarzy i fotoreporterów mediów lokalnych SGL Local Press 2014 w kategorii Fotografia/Fotoreportaż.

Na co dzień mieszka w Zakopanem i w Krakowie, ubolewając nad tandetą królującą w tym pierwszym miejscu, a jednocześnie dokumentując ją ze świetnymi efektami artystycznymi (wyróżniony projekt "Las Vegas na Krupówkach").

Najbardziej inspirują go życie codzienne, wydarzenia i sport, pasjonuje go łapanie chwil pełnych niespodzianek, co czasem nieoczekiwanie owocuje projektami obarczonymi poczuciem misji, tak jak to było podczas wizyty na Haiti trzy tygodnie po tragicznym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło tę krainę.