Jesteś tutaj:Kultura Nad „Wenecją” kulinarnie, koncertowo i charytatywnie
poniedziałek, 09 sierpnia 2021 08:00

Nad „Wenecją” kulinarnie, koncertowo i charytatywnie

 

Druga niedziela sierpnia w Latarni na Wenei przebiegała pod znakiem kulinarnym, koncertowym i charytatywnym, przy udziale sporej liczby gości.

W minioną niedzielę odbyła się kolejna edycja Restaurant Day - wydarzenia, podczas którego mieszkańcy prezentują i dzielą się swoimi zdolnościami kulinarnymi z innymi za symboliczną opłatą. Tym razem każdy datek do puszki przeznaczony był dla Magdy - gnieźnianki, która od dłuższego czasu walczy z nowotworem (pomagać można także na zrzutka.pl). Na stołach nie zabrakło potraw zarówno bardziej, jak i mniej treściwych - od tych słonych po słodkie, ale zawsze mających własnych, domowych wytwórców.

Przy okazji tego wydarzenia obchodzone były 10. urodziny stowarzyszenia Ośla Ławka, dlatego też po Restaurant Day nie zabrakło wspólnego odśpiewania "Sto lat" organizacji. Całość wieńczył występ gnieźnianki - Małgola, No. Był swojego rodzaju nowym projektem muzycznym, bo do zwyczajowo klawiszowo-gitarowego brzmienia dołączyło jeszcze dwóch muzyków (w tym perkusja), przez co koncert nabrał innego, mocniejszego brzmieniowo charakteru.

 

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane