Jesteś tutaj:Kultura Wernisaż twórczości malarskiej w CK eSTeDe
czwartek, 23 września 2021 16:21

Wernisaż twórczości malarskiej w CK eSTeDe

 
Wernisaż twórczości malarskiej w CK eSTeDe zdjęcia: CK eSTeDe

W minioną środę w sali ekspozycyjnej Centrum Kultury "Scena To Dziwna" odbył się wernisaż prac autorstwa Doroty Degórskiej-Bartkowicz.

Wystawa, zatytułowana "Zjawiska ulotne", była okazją do zaprezentowania swojego dorobku malarskiego twórczyni. Na ekspozycji znalazły się obrazy, przedstawiające - zgodnie z motywem przewodnim - ulotne momenty w otoczeniu natury, dlatego nie brakuje przede wszystkim przestrzeni wypełnionej słońcem, przeważnie zmierzającym ku horyzontowi.

Jak sama artystka o sobie mówi, lubi obserwować przechodzące po nieboskłonie chmury, które zmieniają kształty, co nierzadko w połączeniu z blaskiem słońca raz zakrywanym, a innym razem odsłanianym, otwiera przed twórczynią całą paletę barw - te momenty, uchwycone na płótnie, można oglądać do 29 września w galerii CK eSTeDe. Zapraszamy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane