Jesteś tutaj:Kultura Gonitwa z latawcami w poszukiwaniu wiatru
niedziela, 26 września 2021 12:47

Gonitwa z latawcami w poszukiwaniu wiatru

 

Najróżniejsze formy i dekoracje zagościły na tegorocznym Święcie Latawca, które odbyło się na os. Ustronie.

Co roku we wrześniu Święto Latawca przyciąga rodziny, które wspólnie wykonują latawce, zwane także drachami, by je właśnie przy okazji tego wydarzenia wspólnie wypuścić, biorąc jednocześnie udział w konkursie. 

Tegoroczna aura nie do końca jednak była sprzyjająca dla operatorów podniebnych konstrukcji, gdyż wiatr w zasadzie od godzin porannych praktycznie ustał i tylko momentami pojawiały się podmuchy, które pozwalały na wystartowanie ku górze. Nie da się ukryć, by uzyskać odpowiednie parametry do wzbijania, trzeba byłoby długo biec i jednocześnie ciągle rozwijać linkę. Mimo to dla wielu uczestników wydarzenia była to okazja do dobrej zabawy - tym bardziej, że Miejski Ośrodek Kultury zadbał także o materiały do wykonania własnych latawców na miejscu.

Podczas wydarzenia nie brakowało także innych atrakcji, przygotowanych przez organizatorów, w tym Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Sportów Lotniczych im. Ludwika Szajdy, które rozstawiło swoje podniebne maszyny oraz inne konstrukcje latające. 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane