Jesteś tutaj:Kultura Niepełnosprawni - pełnoprawni odbiorcy kultury
czwartek, 25 listopada 2021 13:50

Niepełnosprawni - pełnoprawni odbiorcy kultury

  mn

Zapraszamy na konferencję pt. Niepełnosprawni - pełnoprawni odbiorcy kultury. Wydarzenie to odbędzie się 3 grudnia w Starym Ratuszu w Gnieźnie.

Głównym celem konferencji będzie poszerzenie wiedzy i kompetencji na temat dostępności kultury dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym dla osób z niepełnosprawnościami, a także stworzenie przestrzeni do rozmowy o szansach i trudnościach związanych z przygotowaniem oferty dla osób z dysfunkcjami. W ramach konferencji odbędzie się panel dyskusyjny: „Niepełnosprawni czy osoby z niepełnosprawnością? – kultura i język a niepełnosprawność".

W konferencji – jako paneliści i eksperci – wezmą udział specjaliści, z wielkopolskich instytucji kultury, Urzędu Marszałkowskiego, czy fundacji aktywnie działających na rzecz zwiększenia dostępności.

Żywimy nadzieję, że konferencja stanie się platformą wymiany doświadczeń i wiedzy oraz zainspiruje do tworzenia w województwie wielkopolskim inicjatyw prowadzących do wyrównania szans w dostępie do kultury, szczególnie wśród osób z niepełnosprawnościami.

Całość konferencji będzie na bieżąco tłumaczona na polski język migowy. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc podajemy maila na jakiego można zgłaszać chęć udziału w konferencji (udział jest bezpłatny) Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane