Jesteś tutaj:Kultura Młodzi adepci nauki zagościli w CK eSTeDe
sobota, 04 grudnia 2021 13:19

Młodzi adepci nauki zagościli w CK eSTeDe

 

Trzy godziny pełne wiedzy, doświadczeń, poznawania tajemnic matematyki, fizyki, chemii czy po prostu rozwoju umysłu - taki był piątkowy wieczór w CK eSTeDe.

Gnieźnieńska Noc Naukowców przyciągnęła sporą grupę zainteresowanych - najmłodszych mieszkańców Gniezna i okolic, bowiem oferta była skierowana przede wszystkim do nich. W czasie, kiedy wielu rodziców oczekiwało na swoje pociechy, te miały okazję wziąć udział w różnych warsztatach, lekcjach, uczestnicząc w doświadczeniach, których nierzadko brakuje w szkole. Wszystko za sprawą inicjatywy, która zagościła w CK eSTeDe.

Wydarzenie zostało zorganizowane wspólnie z Akademią Nauki Gniezno, Stolicą eXperymentu oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Na młodych adeptów wszechstronnej wiedzy czekało kilka różnych spotkań związanych z techniką oraz wiedzą powszechną. Wśród nich była m.in. ciemnia fotograficzna, kreatywna matematyka, fizyka pełna doświadczeń, robotyka z wieloma opcjami wykonywania zadań, pokazy umiejętności drukarek 3D czy rzeczywistość wirtualna. 

Sądząc po gwarze obecnych dzieci - inicjatywa została przyjęta z pełną aprobatą. Zainteresowanie niektórymi warsztatami także wśród dorosłych każe sądzić, że także i ta grupa wiekowa jest równie żądna wiedzy. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane