Jesteś tutaj:Kultura Koniarze pożegnają stary rok na Rynku
czwartek, 23 grudnia 2021 08:09

Koniarze pożegnają stary rok na Rynku

 
Koniarze pożegnają stary rok na Rynku archiwum redakcji

Środowiska skupiające miłośników koni już za kilka dni spotkają się na Rynku, by tradycyjnie, jak co roku, dopełnić tradycji pożegnania starego roku i powitania nowego.

Od szesnastu lat niepisaną tradycją się stało, że w sylwestrowe południe, ostatnim publicznym wydarzeniem mijającego roku w Gnieźnie staje się spotkanie koniarzy. Zawsze na Rynku i zawsze w doborowym towarzystwie - by złożyć sobie wspólnie noworoczne życzenia.

- Pierwsze spotkanie odbyło się w 2006 roku, na początku było nas 6 wraz ze swoimi wierzchowcami. Teraz nasze "końskie" spotkanie od kilku lat cieszy się coraz większą popularnością, czasami pojawia się ok 50 koni wraz ze swoimi jeźdźcami oraz towarzyszący im inni miłośnicy koni z Gniezna i okolic - informuje Patryk Dobrzyński z Ranczo "Ganina".  

Podobnie będzie i w tym roku - 31 grudnia o godzinie 12:00 na głównym placu miasta pojawią się ponownie wierzchowce wraz z jeźdźcami. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane