Jesteś tutaj:Kultura Noworoczny koncert orkiestry Straży Granicznej w katedrze
piątek, 14 stycznia 2022 07:54

Noworoczny koncert orkiestry Straży Granicznej w katedrze

 
Noworoczny koncert orkiestry Straży Granicznej w katedrze źródło zdjęcia: MOK

W czwartkowy wieczór, dopełniając świąteczny klimat minionego czasu, odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza.

Koncerty z udziałem zespołów reprezentacyjnych służb mundurowych zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem gnieźnian. Przyzwyczajeni do takich występów, które swojego czasu odbywały się w kościele garnizonowym, wielu czekało na ich powrót w tej formie. To też nic dziwnego, że zapowiedzenie występu koncertu w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, spotkało się z uznaniem.

Muzycy wystąpili w miniony czwartek, tuż po wieczornej mszy świętej w katedrze gnieźnieńskiej. Sam zespół w swojej tradycji nawiązuje do znanej przed wojną Orkiestry 1-go Pułku Strzelców Podhalańskich, ale także do folkloru muzycznego z obszaru Podhala. Występując nie tylko w kraju, ale także i za granicą, zdobyła już spore uznanie, a dowodem tego był także występ w bazylice. Tu, przed gnieźnieńską publiką, zespół wykonał bogaty repertuar kolęd i pastorałek, dopełniając tym samym świąteczno-noworoczny czas i jeszcze na chwilę zatrzymując wszystkich w tym klimacie.

zdjęcia: MOK

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022