Jesteś tutaj:Kultura Dzień Dziecka w środku zimy
poniedziałek, 17 stycznia 2022 10:36

Dzień Dziecka w środku zimy

  mn
Dzień Dziecka w środku zimy zdjęcie nadesłane

Hawajskie motywy, takie jak palmy, kwieciste girlandy czy barwne tatuaże, wypełniły w sobotę pomieszczenia gnieźnieńskiego Starego Ratusza. To wszystko za sprawą nieMOŻLIWEGO Dnia Dziecka, organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury.

Inspirowane tropikami wydarzenie pokazało, że Dzień Dziecka można obchodzić nie tylko w czerwcu. Program imprezy został podzielony na cztery „wyspy”, z nazwami zapożyczonymi od ich hawajskich odpowiedników.

Na Hawai’i dzieci w wieku od 0 do 15 lat mogły m.in. własnoręcznie wykonać ananasy, skrzydła, naszyjniki czy nawet żółwie z piasku. Na drugiej z wysp, Maui, można było zaplanować wyprawę z Robinsonem Crusoe, poznając zasady bezpieczeństwa i przetrwania w gorącym klimacie, posłuchać bajki kamishibai, nauczyć się tańca hula, czy zagrać na własnoręcznie wykonanym ipu. O’ahu było miejscem przeznaczonym dla rodziców, którzy podczas spotkań z Kingą Barlik oraz Magdaleną Fejfer mogli porozmawiać o mocy budowania relacji oraz mocy mediacji. Zakończeniem nieMOŻLIWEGO Dnia Dziecka była wyprawa na wyspę Molokai, czyli wspólne ognisko na dziedzińcu Starego Ratusza.

W organizację wydarzenia zaangażowana była także działająca przy MOK grupa wolontariuszy Młodzi: Akcja.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022