Jesteś tutaj:Kultura Na Wzgórzu Lecha trwa realizacja filmu
czwartek, 27 stycznia 2022 07:51

Na Wzgórzu Lecha trwa realizacja filmu

 

Sprzęt, reflektory, a także dekoracje pojawiły się w pobliżu katedry, gdzie trwa realizacja filmu fabularnego o wydarzeniach z 1986 roku.

Trwa kolejny okres zdjęciowy, który ekipa filmowa realizuje na terenie Gniezna do produkcji kinowej. W grudniu ub. roku odbywały się one m.in. na terenie dawnych koszar przy ul. Wrzesińskiej, a także w rejonie garaży przy ul. Laubitza na os. Ustronie. Tym razem produkcja przeniosła się na Wzgórze Lecha, gdzie powstają kolejne części filmu.

Produkcja kinowa pt. "Święty" opowiada o zdarzeniu z 1986 roku, kiedy to do świątyni włamali się złodzieje w celu dokonania kradzieży srebrnego relikwiarza św. Wojciecha. Abstrahując od tła całego zdarzenia, wokół którego narosły różne teorie, obecna produkcja kinowa będzie filmem fabularnym z całym tłem historycznym, opowiadającym o śledztwie (zobacz więcej).

Obecnie przy katedrze rozstawiony został sprzęt niezbędny do realizacji scenariusza. W 1986 roku w pobliżu świątyni trwały prace remontowe, a także i samo otoczenie nieco się zmieniło, dlatego pojawiły się dodatkowe elementy dekoracyjne. Wnętrza świątyni są także doświetlane reflektorami - póki co realizacja trwała wewnątrz katedry, a w kolejnych kontynuowana ma być także na zewnątrz, m.in. scena samego włamania oraz oględzin. Sama produkcja ma trafić do kin jeszcze w tym roku.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022