Jesteś tutaj:Kultura Poznawali się na pikniku integracyjnym
niedziela, 03 kwietnia 2022 14:30

Poznawali się na pikniku integracyjnym

 

Zapachy różnych potraw, tradycyjne tańce i śpiew towarzyszyły uczestnikom pikniku integracyjnego, który odbył się w niedzielne popołudnie na Placu św. Wojciecha.

„Spotkajmy się i poznajmy się” - pod takim hasłem przebiegało wydarzenie, na które Polaków i Ukraińców zaprosiła Fundacja Młodzi w Uzależnieniu oraz Sklepy Spożywcze Jagoda Sam. Na wszystkich przybywających czekało sporo atrakcji, przygotowanych przede wszystkim dla najmłodszych.

Dmuchane zamki, wóz policyjny, strażacki, straży miejskiej, zajęcia plastyczne, a także najróżniejsze gry zręcznościowe przyciągały wszystkie dzieci. Do tego pojawiło się stoisko Biblioteki Publicznej z literaturą polską i ukraińską, przybliżające w ten sposób oba języki. Wokół rozchodził się także zapach polskiej i ukraińskiej kuchni, a całości dopełniały występy artystyczne w wykonaniu dzieci.

3 komentarzy

 • Link do komentarza rezigiusz wtorek, 05 kwietnia 2022 09:11 napisane przez rezigiusz

  @rw standard odpowiedz jakiej się spodziewałem wręcz nawet bardzo merytoryczna z kontr argumentami .

  A co do zmianny narracji to proponuje poszukać w necie odpowiedz MSWiA na zapytanie "obywatela RP" w kwestii iz są to "przesiedleńcy". No ale cóż . .

  Pożyjemy zobaczymy.

 • Link do komentarza rw niedziela, 03 kwietnia 2022 19:04 napisane przez rw

  rezigiusz tak, przyjechali do Polski z pożądaniem socjalu, darmowych biletów MPK i ogólnego hołubienia. Jesteś bardziej żałosny od zużytej ruskiej onucy.

 • Link do komentarza rezigiusz niedziela, 03 kwietnia 2022 17:26 napisane przez rezigiusz

  Jeszcze będziecie "płakać krokodylimi łzami" i ta tzw. propagandowa integracja wyjdzie wam bokiem.

  Kiedy zrozumiecie ze to nie są "uchodzcy" - proszę poczytać co oznacza to słowo i jakie ma prawa- a zwykli "przesiedlency" ale to już wtedy będzie za późno.

  Nawet w TV zmienia się narracja w przekazie i używa się już słowa "przesiedleńcy" a nie "uchodzcy"

  Proszę pamiętać ze ten co ma "miękkie serce musi mieć twardą dupe".

  Pewnie po raz kolejny mój wpis nie zostanie opublikowany

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane