Jesteś tutaj:Kultura Królewski Festiwal Artystyczny - program na całe wakacje
poniedziałek, 13 czerwca 2022 12:13

Królewski Festiwal Artystyczny - program na całe wakacje

  mnopr

KFA już na dobre zadomowiło się w świadomości mieszkańców Gniezna, a z pewnością także jest miłym i klimatycznym urozmaiceniem dla turystów odwiedzających Pierwszą Stolicę Polski.

Zapraszamy wszystkich na kolejną edycję festiwalu, szczególnie kiedy po czasie pandemii wraca on do swoich dawnych rozmiarów. Oczywiście, organizatorzy nie rezygnują z mniejszych imprez cieszących się dużym uznaniem gnieźnian oraz turystów.

Wystawa Gnieźnianie A.D. - 24 czerwca, g. 18.00
Podstawowym celem tego przedsięwzięcia było (i jest do dzisiaj) rejestracja życia Gniezna i jego mieszkańców. Tegoroczna edycja prezentuje „światłoczułe opowieści” autorstwa: Anny Farman, Beaty Orczykowskiej, Magdaleny Polak, Marka Lapisa, Szymona Malengowskiego, Piotra Robakowskiego, Dawida Stube, Waldemara Stube oraz Michała Wysockiego.

IV Piknik Czytelniczy „Królewskie Gniezno Czyta 2022” - 25 czerwca
W zielonym plenerze, na kocykach, z książką u boku rozpocznie się największe czytelnicze wydarzenie w mieście. A piknikowy program będzie kręcił się wokół "Pippi!" - w osobie Edyty Jungowskiej, gwiazdy wydarzenia. Poza tym piknik to cała masa atrakcji m.in.: występy iluzjonisty, warsztaty i zabawy z Pippi, loteria fantowa, fotobudka, teatrzyk kamishibai, Pan Walizka, wesołe animacje z BAZĄ, zawody sportowe z Karoliną Koszelą.

Dni Gniezna – 24 – 26 czerwca - koncerty od godziny 19
Pierwszy weekend wakacji rozpoczniemy najmocniej, jak się da ponieważ na plac świętego Wojciecha wracają duże koncerty plenerowe! W czasie Dni Gniezna każdy znajdzie coś dla siebie; na scenie zobaczymy czołowych artystów polskiej sceny muzycznej oraz radiowych list przebojów: Żabson, LemON, Wilki.

Rękoczyny 1-3 lipca
Wydarzenie, podczas którego na deptakach przy ul. Chrobrego i Rzeźnickiej rozstawione będą kramy rękodzielników, a każdy będzie mógł sprawdzić, jak bardzo może zrelaksować własnoręcznie wykonana makrama czy naturalne mydło.

Gnieźnieńskie Spotkania Teatralne „Bez Kurtyny”
Dziedziniec Starego Ratusza będzie świadkiem naprawdę spektakularnego pokazu twórczości Adama Walnego – twórcy autorskiego teatru przedmiotu „Walny-Teatr”, lalkarza, reżysera teatru lalek
i edukatora. Czego można się spodziewać w dwa lipcowe wieczory z przedstawieniami Walnego? Na pewno niesamowitej scenografii, która współgra z aktorem i tworzy nadzwyczajną przestrzeń.

12. Konwent Fantastyki Fantasmagoria 15-17 lipca
Gratka dla wszystkich fanów fantastyki, komiksów i gier planszowych - darmowa impreza z ponad stoma punktami programu. Na odwiedzających czekać będą fantastyczne i naukowe prelekcje, konkursy, karaoke, goście literaccy, pokaz cosplay, gry planszowe, RPG, LARP, manga, anime, tohou, papercraft, sala Star Wars oraz wystawy - atrakcji nie zabraknie!

Wieczory z klasyką - 14 lipca, 28 lipca i 18 sierpnia
Podobnie jak w zeszłym roku, będzie można także zanurzyć się w cudowne brzmienia muzyki klasycznej w ciepły, letni wieczór w przestrzeni naszego urokliwego miasta.

Wielkopolski Weekend Miejski - 22-24 lipca
Tegoroczna edycja będzie poświęcona artyście, którego praca wpłynęła na kulturę naszego miasta czyli o Jerzym Sieczkowskim. Oprócz wystawy fotograficznej, odbędą się warsztaty, koncert i spotkania. Duży udział w przygotowaniu tego wydarzenia będzie miała społeczność lokalna.

Jarmark Średniowieczny - 30-31 lipca
Na ul. Rzeźnickiej i dziedzińcu Starego Ratusza, ponownie można będzie spotkać wybitnych rękodzielników, dzielnych wojów a także aktorów i muzyków. Podczas jarmarku nie zabraknie także warsztatów a dzieci będą mogły spróbować swoich sił w grach i zabawach plebejskich. Młodzież i dorośli natomiast będą mogli spróbować swoich sił w łucznictwie, w ramach turnieju „O Złoty Trzos Gnieźnieńskiego Grodu” – który już tradycyjnie odbędzie się na placu św. Wojciecha – wszystko po to, aby ponownie poczuć w Pierwszej Stolicy klimat pierwszych Piastów.

„nieMOŻLIWE – Dziecięcy Tydzień Kreatywny” 2-7 sierpnia
Ponownie dzieciaki przejmą stery, przygotowując niezwykłe warsztaty i spotkania. Czasem z niewielką pomocą swoich rodziców, częściej zupełnie samodzielnie, kierując się swoją wyobraźnią i marzeniami. W tym roku, podczas tego wydarzenia dziedziniec Starego Ratusza zamieni się w stację kosmiczną.

Weekend grajków ulicznych - 12-14 sierpnia
To już siódma edycja Weekendu Grajków Ulicznych „Po drodze”, która odbędzie się na ulicach Gniezna. Przez cały weekend można będzie spotkać grajków ulicznych którzy pojawią się w parkach, na skwerach, w klimatycznych uliczkach Gniezna.

Spotkania z Folklorem i weekend tańca - 19-21 sierpnia
Po raz kolejny dobrze znane i lubiane Międzynarodowe Spotkania z Folklorem połączymy z innymi wydarzeniami związanymi z tańcem: będą pokazy tańca i warsztaty różnych rodzajów i technik tanecznych – każdy znajdzie coś dla siebie!

Kino plenerowe 26-28 sierpnia
Zakończenie lata w Gnieźnie stanie pod znakiem kina plenerowego. Sympatyczny, familijny repertuar będzie doskonałą okazją do relaksu przed powrotem do jesiennej rzeczywistości.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane