Jesteś tutaj:Kultura Gnieźnianie na wystawie po raz jedenasty
sobota, 25 czerwca 2022 09:47

Gnieźnianie na wystawie po raz jedenasty

 

W piątek rozpoczął się, trwający przez dwa miesiące, Królewski Festiwal Artystyczny. Jego kulturalną inauguracją były koncerty z okazji Dni Gniezna, które jednak poprzedziło jeszcze otwarcie wystawy.

Ekspozycja tradycyjnie zagościła na skwerze u zbiegu ul. Chrobrego i Łubieńskiego, a jest efektem pracy w ramach projektu fotograficznego „Gnieźnianie Anno Domini”. Tegoroczna odsłona, podobnie jak każda poprzednia, za cel stawia sobie rejestrację życia Gniezna i jego mieszkańców.

Od samego początku, który miał miejsce w 2012 roku, projekt wzbudza spore zainteresowanie. Nic dziwnego - na planszach prezentowane są zdjęcia mieszkańców, którzy opowiadają historie swojego życia. Uchwycają ich swoimi aparatami fotograficy z tego samego miasta, co sprawia iż cały projekt zyskuje wyjątkową treść. Pomysłodawcą projektu i jednocześnie jego kuratorem jest Piotr Wiśniewski, który również otworzył tegoroczną wystawę 24 czerwca. 

Na planszach ekspozycji pojawiły się zdjęcia gnieźnian, wykonane przez Annę Farman, Beatę Orczykowską, Magdalenę Polak, Marka Lapisa, Szymona Malengowskiego, Piotra Robakowskiego, Dawida Stube, Waldemara Stube oraz Michała Wysockiego.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane