Jesteś tutaj:Kultura „Żywy Skansen” w etnograficznym muzeum w Dziekanowicach
czwartek, 30 czerwca 2022 13:55

„Żywy Skansen” w etnograficznym muzeum w Dziekanowicach

  mn

Inscenizacja rzemiosł, rękodzieła i zajęć gospodarskich odbywająca się w muzealnych obejściach i wnętrzach - domach i warsztatach - oto Żywy Skansen, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Dziekanowicach.

Będzie można przyjrzeć się pracy kowala, garncarza, szewca, kołodzieja, stolarza, rzeźbiarza, plecionkarza, hafciarek oraz gospodyniom krzątającym się w chałupie przy codziennych zajęciach.

Istotnym elementem całodniowych pokazów są występy zespołów folklorystycznych prezentujących różnorodność strojów, tańców i przyśpiewek. Wystąpi:

  •  Zespół Tańca Ludowego ze wsi Głogowa
  •  Zespół folklorystyczny Tośtoki z Pięczkowa
  •  Zespół Kujawy Bachorne Nowe

Dla najmłodszych przygotowany został interaktywny spektakl muzyczny "Opowieści wielkiej drogi" przygotowany przez Kompanię Artystyczną Mozaika.

Podczas imprezy odbywać się będzie konkurs kulinarny dla kół gospodyń wiejskich "Bitwa regionów". Celem konkursu jest promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych.

Cena biletów: normalny 20 zł   /   ulgowy 13 zł

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane